sobota, 21 lipca 2018

Kupuję samochód co sprawdzić ? Kredyty bankowe na samochód

  Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu ?


Podstawa to umowa kupno-sprzedaż.
Sprawdź czy autko kupujesz w miejscu gdzie mieszka jego właściciel. Żądaj od właściciela 2 dokumentów potwierdzających jego tożsamość.
Dużo osób zaniża kwotę, aby potem zapłacić mniejszy podatek. A potem gdy coś jest nie tak zamyka tym sobie drogę o odzyskania pieniędzy.
Spisz od właściciela nazwy płynów i olejów, które używał. Nie zapomnij się spytać co było w aucie wymieniane.
Najlepiej pojechać do ASO i tam wszystko sprawdzić. Ale wiadomo nie zawsze można.
Obejrzyj pola numerowane w aucie czy wszystkie cyfry maja identyczny krój i głębokość , oraz czy w okolicy pola numerowego nie ma śladów spawania i świeżego lakierowania.
Na szybach, pasach i w niektórych miejscach w aucie znajdują się oznaczenia. Należy sprawdzić czy dolna cyfra zgadza się z rocznikiem samochodu.
Sprawdź czy lampy są z tej samej firmy.
Nowe nakładki na pedałach mogą być próbą ukrycia prawdziwego przebiegu.
Należy zwrócić uwagę czy elementy karoserii mają te same szczeliny np. między maską, a błotnikiem.
Uwaga na rdzę na spodzie drzwi, nadkolach, podłużnicach, progach, klamkach, w bagażniku pod wykładziną oraz obrzeżach reflektorów.
Nowy lakier przy dużym przebiegu, ślady lakieru na uszczelkach gumowych, różne odcienie lakieru na poszczególnych elementach mogą wskazywać, że autko miało wcześniej wypadek.
Silnik auta powinien być czysty. Zwróć uwagę na wycieki i kolor spalin. Zimny silnik powinien zapalić od razu.
Wszystkie biegi powinny działać bez chrobotania i oporu.
W czasie jazdy kilka razy sprawdź hamulec, a także hamulec ręczny. Dodaj więcej gazu i zahamuj i zobacz czy autko nie ściąga na stronę.
Należy też sprawdzić w jakiej kolejności gasną kontrolki od ładowania oleju i check engine jeśli w tym samym momencie to na pewno są mostkowane żarówki.
Opony nie mogą być „łyse”. Sprawdź czy opony mają równo wycięty bieżnik. Jeśli są z której strony bardziej wycięte mogą problemy z zawieszeniem lub zbieżnością.

1 komentarz:

FACEEBOOK