sobota, 21 lipca 2018

Znaki Kierunku i Miejscowości

E-1        E-1, Tablica przeddrogowskazowaTablica przed drogowskazowaUprzedza o skrzyżowaniu. Umieszczone na tym znaku wzory innych znaków informują o występowaniu tych znaków na drogach, wskazanych na znaku.

E-1aE-1a, Tablica przeddrogowskazowa na autostradzieTablica przed drogowskazowa na autostradzieUprzedza o wyjeździe z autostrady. Umieszczone na tym znaku wzory innych znaków informują o występowaniu tych znaków na drogach, wskazanych na znaku.

E-1bE-1b, Tablica przeddrogowskazowa przed wjazdem na autostradęTablica przed drogowskazowa przed wjazdem na autostradęUprzedza o skrzyżowaniu z wjazdem na autostradę lub drogą prowadzącą do autostrady.
Umieszczone na tym znaku wzory innych znaków informują o występowaniu tych znaków na drogach, wskazanych na znaku.

E-2aE-2a, Drogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdniDrogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdniWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.


E-2bE-2b, Drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdniąDrogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdniąWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.


E-2cE-2c, Drogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdni na autostradzieDrogowskaz tablicowy umieszczany obok jezdni na autostradzieWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.


E-2dE-2d, Drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią na autostradzieDrogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią na autostradzieWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.


E-2eE-2e, Drogowskaz tablicowy umieszczany przed wjazdem na autostradęDrogowskaz tablicowy umieszczany przed wjazdem na autostradęWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.


E-2fE-2f, Drogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią przed wjazdem na autostradęDrogowskaz tablicowy umieszczany nad jezdnią przed wjazdem na autostradęWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.


E-3E-3, Drogowskaz w kształcie strzały do miejscowości wskazujący numer drogiDrogowskaz w kształcie strzały do miejscowości wskazujący numer drogiWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.

E-4E-4, Drogowskaz w kształcie strzały  do miejscowości, podający odległość do niejDrogowskaz w kształcie strzały do miejscowości, podający odległość do niejWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunki do miejscowości lub dzielnic miast.


E-5E-5, Drogowskaz do dzielnicy miastaDrogowskaz do dzielnicy miastaWskazuje na skrzyżowaniu lub bezpośrednio przed nim kierunek do dzielnic miast. Drogowskaz E-5 z napisem "Centrum" wskazuje kierunek do centrum miasta.
E-6E-6, Drogowskaz do lotniskaDrogowskaz do lotniskaWskazuje kierunek do obiektu komunikacyjnego wskazanego na znaku.

E-6aE-6a, Drogowskaz do dworca lub stacji kolejowejDrogowskaz do dworca lub stacji kolejowejWskazuje kierunek do obiektu komunikacyjnego wskazanego na znaku.
E-6bE-6b, Drogowskaz do dworca autobusowegoDrogowskaz do dworca autobusowegoWskazuje kierunek do obiektu komunikacyjnego wskazanego na znaku.
E-6cE-6c, Drogowskaz do przystani promowejDrogowskaz do przystani promowejWskazuje kierunek do obiektu komunikacyjnego wskazanego na znaku. Może ponadto oznaczać dworzec morski.

E-7E-7, Drogowskaz do przystani wodnej lub żeglugiDrogowskaz do przystani wodnej lub żeglugiWskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.


E-8E-8, Drogowskaz do plaży lub miejsca kąpielowegoDrogowskaz do plaży lub miejsca kąpielowegoWskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.

E-9E-9, Drogowskaz do muzeumDrogowskaz do muzeumWskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.


E-10E-10, Drogowskaz do zabytku jako dobra kulturyDrogowskaz do zabytku jako dobra kulturyWskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.


E-11E-11, Drogowskaz do zabytku przyrodyDrogowskaz do zabytku przyrodyWskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.


E-12E-12, Drogowskaz do punktu widokowegoDrogowskaz do punktu widokowegoWskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.

E-12aE-12a, Drogowskaz do szlaku rowerowegoDrogowskaz do szlaku rowerowegoWskazuje kierunek do obiektu turystycznego lub wypoczynkowego wskazanego na znaku.
E-13E-13, Tablica kierunkowaTablica kierunkowaWskazuje kierunek i odległość do głównych miejscowości położonych przy danej drodze.
E-14E-14, Tablica szlaku drogowegoTablica szlaku drogowegoWskazuje numer drogi i odległość do głównych miejscowości położonych przy danym szlaku drogowym.

E-14aE-14a, Tablica szlaku drogowego przy autostradzieTablica szlaku drogowego przy autostradzieWskazuje numer drogi i odległość do głównych miejscowości położonych przy danym szlaku drogowym.

E-15aE-15a, Numer drogi krajowejNumer drogi krajowejWskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15bE-15b, Numer drogi wojewódzkiejNumer drogi wojewódzkiejWskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15cE-15c, Numer autostradyNumer autostradyWskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15dE-15d, Numer drogi ekspresowejNumer drogi ekspresowejWskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-15eE-15e, Numer drogi wojewódzkiej o zwiększonym do 10t dopuszczalnym nacisku osi pojazduNumer drogi wojewódzkiej o zwiększonym do 10t dopuszczalnym nacisku osi pojazduWskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
 E-15f Numer drogi krajowej o dopuszczalnym nacisku osi pojazdu do 10t
Wykaz dróg krajowych obejmujący odcinki dróg krajowych po których mogą poruszać się pojazdy o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi do 100 kN
 E-15g Numer drogi krajowej o dopuszczalnym nacisku osi pojazdu do 8t
E-16E-16, Numer szlaku międzynarodowegoNumer szlaku międzynarodowego

Wskazuje numer i rodzaj (kategorię) drogi.
E-17aE-17a, MiejscowośćMiejscowośćOznacza wjazd do miejscowości
E-18aE-18a, Koniec miejscowościKoniec miejscowościOznacza wyjazd z miejscowości
E-19aE-19a, ObwodnicaObwodnicaWskazuje na skrzyżowaniu kierunek do obwodnicy miasta.

E-20E-20, Tablica węzła drogowego na autostradzieTablica węzła drogowego na autostradzieInformuje o zbliżaniu się do wyjazdu z autostrady; liczby umieszczone na znaku wskazują: górna - numer wyjazdu, dolna - odległość tablicy od wyjazdu; zamiast liczby wskazującej numer wyjazdu na znaku może być podana nazwa węzła.

E-21E-21, Dzielnica (osiedle)Dzielnica (osiedle)Informuje o wjeździe do dzielnicy lub osiedla; znak z napisem "Centrum" informuje o wjeździe do centrum miasta.

E-22aE-22a, Samochodowy szlak turystycznySamochodowy szlak turystycznyWskazuje początek wyznaczonego samochodowego szlaku turystycznego; na znaku obok nazwy szlaku mogą być umieszczone symbol szlaku oraz symbol organizacji turystycznej, wytyczającej szlak.


E-22bE-22b, Obiekt na samochodowym szlaku turystycznymObiekt na samochodowym szlaku turystycznymWskazuje obiekt turystyczny na samochodowym szlaku turystycznym; na znaku umieszcza się symbol obiektu turystycznego lub wypoczynkowego.

E-22cE-22c, Informacja o obiektach turystycznychInformacja o obiektach turystycznychInformuje o występujących obiektach turystycznych na terenie wskazanym na znaku.


Znaki E-2a do E-14a oraz znaki E-18a, E-19a, E-22a, E-22b i E-22c mogą być umieszczone w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

FACEEBOOK